ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet Yeme Bozukluğu Farkı Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Kilo Verme Problemi Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Yeme Bozuklukları  -  Dansçılar
 
          

Yeme Bozuklukları ve Dansçılar

Dansçıların mesleklerinden dolayı bedenlerine dair farkındalıkları oldukça yüksektir. Belli bir görüntüde ve kiloda olmak için belli bir beslenme planı takip etmeleri ve yoğun egzersiz yapmaları, mesleki açıdan gerekliliktir. Beden imgesi hassasiyetleri oldukça fazladır. Mesleki koşullarından dolayı sıkı beslenme programları uygulamaları ve yoğun antreman yapmaları, bulundukları çevre dolayısıyla da bozuk yeme davranışına yönelme olasılıkları oldukça fazladır. 

Yeme bozuklukları, dansçılar arasında oldukça yaygındır. Yeme bozukluğu olan bir dansçının, mesleğine sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için yeme bozukluğu tedavisi görmesi oldukça kritiktir.   Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU