ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet ve Yeme Bozukluğu Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Yeme Bozuklukları  -  Dansçılar
 
          

Yeme Bozuklukları ve Dansçılar

Bir dansçı, vücudunun görünümünün fazlasıyla farkındadır. Her çalışmada, vücudunun her kıvrımını belli eden kıyafetlerle dev aynaların karşısında saatlerce çok yorucu hareketler yapar. Bir balerin, günde saatlerce kendini izlemek durumunda kalır.

Toplumun çoğunluğu, günde birkaç dakika aynaya bakıp nasıl göründüğüne çok da dikkat etmezken, bir dansçı aynanın karşısında durup kendi görünümünü diğerleriyle kıyaslamak durumunda kalır.

Kendini diğer dansçılardan daha kilolu gördüğünde birkaç kilo vererek odadaki diğer dansçılar gibi daha küçük bir bedene sahip olmak isteyebilir. Bunu her dansçı yaptığında, dansçıların hepsi gittikçe küçülmeye başlar. Anoreksiya kaçınılmaz bir durum haline gelebilir.  Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU