ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet ve Yeme Bozukluğu Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Çocuklarda Yeme  -  Çocuklarda Bulimiya
 
          

Çocuklarda bulimiya nervoza (kısa bir zaman dilimi içinde aşırı yeme-kusma, çıkartma) görülme olasılığı oldukça düşüktür. En sık 7-13 yaş arasında görülür. Ergenliğin ilerleyen yıllarında, 14 ve sonrası, bulimiya nervoza ile karşılaşma olasılığı artar. Belirtiler yetişkinlik dönemi ile aynıdır.

Bulimiya Nervoza olan bir kişi devamlı diyet ve egzersiz yapmasına rağmen normal kilonun altında, normal kiloda, fazla kilolu olabilir. Normal kilonun altında bile olsa hiçbir zaman bir anoreksiya nervoza görüntüsü olmaz. Bulimiya Nervoza olan bir kişi kısa bir zaman dilimi içerisinde, yarım saat ile 2 saat arası, binlerce kalorilik besin tüketip bunu kusma veya laksatif ilaç kullanımı ile vücutlarından atmaya çalışır. Yemek yediği sırada kendini kontrolden çıkmış gibi hisseder ve bu yemek yeme krizlerini herkesten gizli tutarlar.

Genelde yeme, kusma veya laksatif ilaç kullanımı kişiden kişiye ayda birle, haftada hatta günde birkaç kez olmak üzere değişiklik gösterir.

Erken teşhis tedavinin etkinliği açısından önem taşır. Uzman hekim kontrolü ve psikolojik destek tedavi için gereklidir.

 
  Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU