ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet ve Yeme Bozukluğu Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Çocuklarda Yeme  -  Çocuklarda Seçici Yeme
 
          

Seçici Yemek Yeme

Genellikle okul öncesi çağdaki çocuklarda rastlanır ve çocuk belirlediği dört beş çeşit yiyecekten başka çeşit yiyecek yemeği reddeder. Bu yiyecekler genellikle karbonhidrat ağırlıklı besinlerdir. Dolayısıyla kilolarında ve enerji durumlarında fazla değişiklik olmayabilir. Yalnız dengeli beslenememenin getireceği gelişimsel gecikmelere maruz kalabilirler. Aynı zamanda sadece belirli yiyecekleri yedikleri için yemek bulunan sosyal ortamlara girmekten kaçınabilirler. Bu da sosyalleşmelerinde problemlere yol açabilir.

Çocuğa zorla başka besinler yedirmeye çalışmak, yemediği zaman cezalandırmak sonuç vermeyeceği gibi daha fazla tepkiye neden olabilir. Dolayısıyla bu durumda ebeveynlerin bir uzmandan konu ile ilgili psikolojik destek alması gereklidir.
  Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU