ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet Yeme Bozukluğu Farkı Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Kilo Verme Problemi Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Obezite Tedavisi  -  Kilo Koruma Dönemi
 
          

Başarıya ulaşılıp istenilen kilo verildikten sonra, koruma diyeti sırasında da kişinin psikolojik destek almaya devam etmesi gerekmektedir. Bu dönemde verilen kiloyu geri alma durumunu oluşturacak faktörler üzerinde konuşulmalı, bunlarla baş etmek için davranışsal yöntemler geliştirme üzerinde çalışılmalıdır.

Koruma dönemindeki psikolojik destek özellikle daha önce defalarca kez kilo alıp veren kişiler için büyük önem taşır.

Kilo vermeye karar vermek uzun ve zorlu bir yola çıkmak için atılan ilk adımdır. Bu yolda kimi zaman hızlı ilerlenir, kimi zaman duraklanır, kimi zamansa geri adım atılan durumlar gelişebilir. Tüm bunlar, bu sürecin normal sayılabilecek aşamalarıdır. Kişiler, bu süreç içerisinde takıldıkları yerde savaşıp ilerleme kaydedeceği gibi ilk takıldıkları anda vazgeçebilirler de.

Kişiye uygun beslenme ve egzersiz programının hazırlanmasının yanı sıra kişinin duygusal ihtiyaçlarının da karşılanması kilo verme maratonunda kişiye direnç ve istikrar kazandıracaktır. Kişinin sadece yeme alışkanlıklarını değiştirmekten çok yaşam biçiminin değiştirilmesi amaçlanmalı ve ona göre bir yaklaşımda bulunulması gerekir.

   Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU