ana sayfa

feyza  bayraktar

iletişim

 
   

Aile/Yakın Çevre Anne Babalar İçin Anoreksiya Nervoza Bebeklerde Yeme Bulimiya Nervoza Çocuklarda Obezite Çocuklarda Yeme Diyet Yeme Bozukluğu Farkı Egzersiz Bağımlılığı Gece Yeme Sendromu Kilo Verme Problemi Normal Yeme Obezite Obezite Tedavisi Pika Sağlıklı Beslenme Takıntısı Sağlıksız Düşünce Biçimleri Sağlıksız Kilo Verme Sosyal Çevre Tıkınırcasına Yeme Yeme Bağımlılığı Yeme Bozuklukları Yeme ve Bozuk Algı

  Obezite Tedavisi  -  Kilo Verme Dönemi
 
          

Kilo verme programlarındaki temel amaç kişinin kilo vermesidir. Yalnız, her kilo verme programı amacına ulaşacak ya da istenilen hedefe varılacak durumu söz konusu değildir. İstenilen kiloya inen kişiler olabildiği gibi beklenilenin çok altında kilo verenler, veremeyenler, verdiği kiloyu hemen geri alanlar olabilir. Böyle durumlarda kişiye diyet yapması konusunda baskı uygulanması daha olumsuz bir sonuç verecek ve kişiyi diyet yapma fikrinden iyice uzaklaştıracaktır.

Ne yazık ki diyete başlayan bir kişinin program süresince ne derece başarılı olabileceği önceden kestirilemez. Dolayısıyla, beslenme uzmanının diyet programına başlamadan kişiyi önce kilo vermenin zorluğu, uzun zaman alabileceği, bedensel hareketliliğin arttırılması gerektiği, yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerektiği konularında bilgilendirmesi gerekir.

Ayrıca beslenme uzmanları, psikolojik desteğin kilo verme sürecinde yaşanılan zorlukların çözüme kavuşması için oldukça gerekli olduğunu vurgulamalıdır.  Bulimiya Nervoza Nedir?

  Tıkınırcasına Yeme Nedir?

  Gece Yeme Sendromu Nedir?

  Yeme Bağımlılığı Nedir?

  Çocuklarda Seçici Yeme

  Obezitede Özgüven

  Normal Yeme Düzeni

  Neden Kilo Veremiyorum

yemebozuklugu

   Tüm hakları saklıdır.  www.yemebozuklugu.info

   web yazılım ve tasarım Bayram İLYASOĞLU